Ubezpieczenie szkolne to jedno z zagadnień często poruszanych przez rodziców na początku roku szkolnego. Czy tego rodzaju polisa okaże się przydatna? Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnego ubezpieczenia?

Czy ubezpieczenie szkolne warto kupić w szkole?

Rozpoczęcie roku szkolnego to spore wydarzenie zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Opiekunowie muszą wywiązać się z obowiązku zapewnienia dziecku materiałów do nauki. Szkoła zaproponuje również ubezpieczenie szkolne. Zanim wykupimy taką opcję, warto dokładnie przyjrzeć się warunkom ubezpieczenia oraz kwotom gwarantowanym w razie wypadku. Jeśli zależy nam na dobrej ofercie, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie rozbudowanej polisy, którą dodatkowo można rozszerzyć.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne działa przez cały rok kalendarzowy – to istotna informacja, gdyż wiele osób jest przekonanych, że nie jest ono ważne w czasie wakacji. Ubezpieczenie szkolne pozwala na ochronę dziecka w szkole, podczas szkolnych wycieczek, jak również w czasie zabawy po szkole, blisko domu. Ubezpieczenie chroni dziecko również w czasie wakacji, wyjazdów kolonijnych. To niezwykle wszechstronna polisa! Kto może skorzystać z ubezpieczenia szkolnego? Zarówno dzieci i młodzież ucząca się, jak i … dzieci młodsze. Ubezpieczeniem tego typu można objąć dziecko tuż po jego narodzinach. Górna granica wieku to 26 lat.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Podstawowa polisa obejmuje przede wszystkim pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków czy śmierci. Niezwykle istotne jest to, że ubezpieczenie szkolne może zostać rozszerzone o dodatkowe klauzule i pakiety. Rozbudowana polisa pozwala na uzyskanie zwrotu kosztów wypożyczenia czy kupna sprzętu rehabilitacyjnego, ale też gwarantuje pomoc psychologiczną oraz zwrot kosztów korepetycji.