TOP

Jaki stojak na rower znajdziemy w ofercie producentów

Posiadanie własnego roweru lub też korzystanie z roweru miejskiego w dużych miastach to więcej niż moda. Jednak rosnąca liczba użytkowników rowerów wpływa również na potrzebę zabezpieczenia roweru czy wręcz zaparkowania go na czas pracy, nauki czy zakupów. Tu więc pojawia się potrzeba zainwestowania w gotowy stojak na rower.

Stalowe stojaki do zadań specjalnych

W większości miejsc publicznych dostępne są stojaki na kilka czy kilkanaście rowerów, które ze względu na konieczność zaoszczędzenia przestrzeni ustawione są zazwyczaj wzdłuż jednej ściany budynku czy na skraju parkingu. Nie wyczerpuje to wszystkich możliwości jeśli chodzi o rodzaje stojaków.

Oczywiście najpowszechniej występują stojaki U-kształtne oraz L-kształtne, które z założenia zaprojektowane są na maksymalnie 4 rowery. Dlatego przy wyborze tego typu stojaków należy pamiętać, aby w jednym miejscu umieścić 3 lub 4 takie stojaki. W zależności od wybranego modelu pozwolą one na zabezpieczenie roweru poprzez jego przypięcie na wysokości ramy lub za przednie koło.

Liczba stanowisk ma znaczenie

Producenci tworzą stojaki na rowery, dostosowane do potrzeb użytkowników. Oznacza to, że w ich ofercie znajdują się także stojaki na pojedyncze rowery. Takie stojaki mogą być wykorzystywane na zewnątrz budynków, a w przypadku stojaków mocowanych jako ringi na ścianie są idealne do garażów oraz rowerowni.

W przestrzeni publicznej sprawdzają się stojaki wielostanowiskowe, które mogą być stojakami jednostronnymi lub dwustronnymi. Stojaki jednostronne są wykorzystywane na mniejszej powierzchni, pozwalają również na optymalnie zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż ścian. Natomiast dwustronne stojaki na rower sprawdzą się w miejscach, gdzie jest dużo użytkowników jednośladów, a jednocześnie odpowiednio dużo miejsca na rowery.

Stojaki i wieszaki na rowery

W mniejszych rowerowniach mogą się sprawdzić stojaki dwupoziomowe. W tych stojakach rowery montowane są na dwóch poziomach, przy czym każdy rower jest mocowany za przednie koło, natomiast oba koła umieszczone są w specjalnej szynie, która unieruchamia cały rower. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w sposób przemyślany wykorzystać przestrzeń w garażu czy rowerowni.

Innym rozwiązaniem, które się sprawdzi także stojak na rower, montowany bezpośrednio na ścianie. W zależności od wybranego modelu rower w takim stojaku jest umieszczony albo równolegle do ściany, albo prostopadle do niej. W tym drugim rozwiązaniu wykorzystuje się specjalną szynę.

Stojak na rower kupisz na Calus-p.pl

Categories Ciekawe
https://capitalareafriendsoftransit.org/certyfikowany-system-zarzadzania-bhp/ http://memoriasdovicedo.org/sztyblety-jezdzieckie-co-nalezy-o-nich-wiedziec/ http://rosequarterdevelopment.org/miesniochwat-najwazniejsze-informacje/