TOP

Jak zorganizować event dla dzieci?

Dzieci są pełne radości i chętne do zabawy. Z tego powodu wydawać by się mogło, że zorganizowanie imprezy dla nich nie stanowi żadnego problemu. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Maluchy nierzadko nudzą się na eventach przygotowanych z myślą o nich. Co gorsza, zdarza się, że przygotowane dla nich zabawy są niebezpieczne.

Przepis na udany event dla dzieci

Co zrobić, by dzieci świetnie się bawiły na przygotowanym dla nich evencie? Przede wszystkim powinno się pomyśleć o wieku dzieciaków. Zupełnie inne atrakcje ucieszą maluchy w wieku przedszkolnym niż nastolatków wchodzących w burzliwy okres dojrzewania. Dzięki temu zwiększy się szanse, że wszyscy będą się dobrze bawić. Jeżeli przygotuje się event dla dzieci bez skupiania się na tej kwestii, prawdopodobnie będzie on nieudany.

W przypadku imprez organizowanych z myślą o maluchach powinno się postawić na atrakcje, które pozwolą dzieciom wyszaleć się i pozbyć nadmiaru energii. Dobrym wyborem dla nich są zjeżdżalnie, dmuchańce, trampoliny i baseny z kulkami. Ponadto maluchy lubią malowanie twarzy, robienie zmywalnych, kolorowych tatuaży czy zabawy z animatorami, przebranymi za postacie z bajek lub maskotki.

Nastolatkowie z chęcią bawią się na trampolinach i dużych dmuchańcach, jednak basen z kulkami czy malowanie twarzy są już dla nich mało atrakcyjne. Eventy dla dzieci w wieku 10-14 lat mogą obejmować zatem różnego rodzaju gry zespołowe niewymagające dużej sprawności fizycznej czy też koncerty, spotkania ze znanymi osobami lub sportowcami.

Atrakcje, które zapadną w pamięć

Eventy dla dzieci mają z reguły sprawdzony schemat, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować w ich trakcie mniej znane, oryginalne atrakcje. Przykładowo, podczas eventu dla dzieci starszych można przygotować pokaz jazdy na monocyklu lub akrobacji na deskorolce. Równie ciekawe może być udostępnienie nastolatkom trampoliny bungee, na której można bezpiecznie i wysoko skakać w specjalnych szelkach.

Maluchy ucieszą się, gdy na evecie dla dzieci pojawi się profesjonalny magik. Dużą atrakcją dla nich będą również przejażdżki na kucyku, proste quizy z nagrodami lub zajęcia taneczne. Jeżeli event jest organizowany w okresie, gdy na zewnątrz jest ciepło, można zdecydować się również na karuzele. Ucieszą one zarówno młodsze dzieci, jak i nastolatków, uwielbiających dreszczyk adrenaliny.

Artykuł powstał we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju

Categories Ciekawe