TOP

Jak znaleźć idealną salę na nasze wesele?

Przygotowania do ślubu zdają się być znacznie mniej istotne niż przygotowania do hucznego wesela – a przynajmniej to wywnioskować można po zaangażowaniu młodych par w organizację tej imprezy. Szacuje się, że przyszła młoda para wydaje ok. 30-40 tysięcy złotych na swoje wesele. W tej kwocie mieszą się: wynajem sali, przystrojenie jej, wyżywienie gości, zatrudnienie fotografa, zespołu grającego, odświętne stroje ślubne, prezenty dla rodziców. To jednak ni wszystkie wydatki.

Idealna sala ślubna: z dala od zgiełku miasta!

Wybór sali weselnej nie jest łatwy: przede wszystkim zaskakuje ilość ofert na polskim rynku. Zdecydowanie najwięcej z nich znajdziemy w województwach mazowieckim i śląskim. Mogą być to typowe sale weselne, sale restauracyjne czy też sale balowe umiejscowione w hotelach czy w pensjonatach. Szczególnie te ostatnie cieszą się dużym zainteresowaniem: wiele par młodych decyduje się dodatkowo na zabukowanie noclegów dla gości przyjeżdżających z daleka. Sala weselna pod Warszawą to z pewnością dobry pomysł: nie tylko nie musimy przejmować się miejskimi korkami, ale również możemy nacieszyć oczy zielenią, bliskością natury. Warto wybrać hotel lub pensjonat położony blisko lasu, wody – jedną z ciekawszych propozycji jest bez wątpienia windsorhotel.pl. Szukanie lokalizacji poza centrum umożliwi również zrealizowanie planu o ślubie i weselu blisko natury, w stylu boho czy wiejskim.

Jakie aspekty sali powinny zwrócić naszą uwagę?

Podczas oględzin potencjalnych sal weselnych zwracajmy uwagę przede wszystkim na wielkość pomieszczenia, jego oświetlenie oraz rozstawienie stołu. Rozmawiając z managerem sali koniecznie uprzedźmy, ile gości spodziewamy się na naszym weselu. Istotne jest także to, czy sala będzie przystrojona przez obsługę czy też mamy zająć się tym sami.

Categories Ciekawe