TOP

Jak wybrać najlepszą pastę do zębów

Każdy z pewnością marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu przez długie lata. Aby jednak zachować zęby w możliwie, jak najlepszej kondycji to niezwykle ważne jest odpowiednie ich pielęgnowanie. Jedną z ważniejszych rzeczy przy codziennej pielęgnacji zębów jest odpowiednia pasta. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii.

Zawartość fluoru

Pasty do zębów przede wszystkim chronią zęby przed próchnicą. Aby jednak dobrze spełniały tą funkcję, to muszą zawierać odpowiednie jego ilości. Przyjmuje się, że przy pastach dla dorosłych stężenie fluoru powinno wynosić 1500. Innym składnikiem, który również chroni zęby przed próchnicą jest ksylitol. Przy kupowaniu pasty do zębów należy dokładnie sprawdzić, czy zawiera ona w sobie, któryś z wymienionych substancji.

Wskaźnik RDA

Ponadto niezwykle ważne jest również sprawdzenie, w określonej paście do zębów wynosi wskaźnik RDA. Jest on wskaźnik określający stopień ścieralności i zarazem bezpieczeństwa szkliwa. Ważne jest zdawanie sobie sprawy z tego, iż dobra pasta do zębów powinna ścierać osad, a jednocześnie nie podrażniać szkliwa. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, jak kształtuje się RDA danej pasty. W pastach dla dorosłych przeznaczonych do codziennego użytku nie powinien być on wyższy niż 80, a w pastach do zębów nadwrażliwych, powinien mieścić się w przedziale około 30-70.

Funkcja czyszczenia

Podstawową funkcją każdej pasty do zębów jest czyszczenie szkliwa. Na lepsze czyszczenie wpływ mają poszczególne składniki, których powinno się doszukiwać w kupowanych produktach. Są nimi: krzemionka, węglan wapnia, sole glinu. Ponadto dobrze jest również, kiedy taka pasta do zębów zawiera również składniki hamujące mineralizację płytki nazębnej. Są to w szczególności pirofosforany.

Aromaty

Inną funkcją pasty do zębów jest zapewnianie świeżego oddechu. Dlatego też kupując pastę warto sprawdzić, czy zawiera olejki mięty, albo różnego rodzaju cytrusów. Zapach należy już jednak dobrać samodzielnie.

Opinie

Ponadto jeżeli nie jesteśmy pewni, czy określona pasta do zębów na pewno spełnia swoje zadanie i jest naprawdę dobra, to warto poczytać na jej temat opinie w internecie. W dzisiejszych czasach tak naprawdę opiniuje się wszystko. Jeżeli więc dany produkt już jakiś czas działa na rynku, to nie powinno być problemu ze znalezieniem na jego temat opinii. Im więcej osób pozytywnie się wypowiada o danym produkcie, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będzie on naprawdę dobry i że będziemy zadowoleni z jego działania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie pasty do zębów

Categories Ciekawe