TOP

Jak sprawić, aby ogród stał się miejscem do jesiennego wypoczynku?

Jesień to okres, w którym poranki wieczory są zdecydowanie chłodniejsze, jednak w ciągu dnia dale mamy ochotę na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Złota, polska jesień odznacza się wspaniałym spektaklem barw – szkoda byłoby zmarnować ten czas na siedzenie w domu. Posiadacze ogrodów mogą korzystać z tego czasu we własnej przestrzeni przydomowej. Poprzez dobranie odpowiednich dodatków możliwe jest stworzenie przestrzeni, z której korzystać będzie cała rodzina.

Trwałe meble ogrodowe – jakie wybrać?

Punktem centralnym w naszym ogrodzie (ale również na tarasach) są meble wypoczynkowe. Ich wybór jest bardzo szeroki, przez co z pewnością bez trudu znajdziemy komplet spełniający nasze oczekiwania. Wśród rekomendowanych zestawów najczęściej wymienia się meble technorattanowe, których stelaże tworzone są z malowanych proszkowo elementów aluminiowych. Zabezpieczenie aluminium w taki sposób pozwoliło na wyeliminowanie problemu wilgoci i rdzy. Dodatkowym atutem samego aluminium jest jego niska waga, co przekłada się na łatwość podnoszenia czy przenoszenia elementów kolekcji. Wierzch mebli technorattanowych tworzy plecionka syntetyczna, do złudzenia przypominająca naturalny rotang. Włókno technorattanowe jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci, przecieranie, płowienie pod wpływem promieniowania UV. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy elementy takie jak sof narożne, stoliki kawowe, fotele, krzesła.

Elementy, które uprzyjemnią jesień w ogrodzie

Aby móc cieszyć się komfortem w ogrodzie w czasie jesieni koniecznie kupmy ogrzewacz ogrodowy – produkt ten pozwoli zachować komfort termiczny również w czasie chłodniejszych wieczorów. Dobrym pomysłem okażą się także pledy i koce, którymi możemy owinąć się czy przykryć w czasie przedłużającego się przyjęcia na świeżym powietrzu.

Categories Dom i Wnętrze