TOP

Jak rozpoznać dobry blog o żywieniu?

Dzisiaj coraz większą uwagę zwracamy na to, jak się odżywiamy, jak żyjemy, czy uprawiamy regularnie jakąś aktywność fizyczną. Generalnie dążymy do świadomego życia tak, aby być zdrowym przez długie lata. Jednak wiadomo – skądś musimy czerpać informacje na temat tego, jak się odżywiać. Często wybieramy blogi jako źródło najbardziej dostępne.

Zdrowe odżywianie blog – ważne informacje

Czy jednak jest to dobre źródło wiadomości? Generalnie tak. Jego niewątpliwą zaletą jest na pewno łatwy dostęp, brak kosztów itd. Niemniej jednak musimy pamiętać o pewnym zagrożeniu – otóż blog zdrowe odżywianie, który czytamy, wcale niekoniecznie musi być prowadzony przez osobę kompetentną w danym zakresie. Zauważmy bowiem, że zdrowie odżywianie blog może założyć praktycznie każdy z nas. Jak zatem rozpoznać, czy dany blog zdrowe odżywianie, który czytamy naprawdę przedstawia sobą jakąś wartość?

1) Autorka blogu o zdrowym odżywianiu

Na początek zawsze warto sprawdzić, kto w zasadzie prowadzi dany blog zdrowe odżywianie. Przeczytajmy dokładnie czy ta osoba ma jakieś wykształcenie w danym kierunku, czy ukończyła jakieś kursy. Oczywiście jednak nie tylko osoby, które ukończyły studia związane z żywnością czy zdrowiem będą mogły stworzyć prawidłowy zdrowe żywienie jadłospis. Świetnie sprawdzą się tu także osoby pasjonujące się gotowaniem, żyjące już od wielu lat zdrowo, łączące zdrowe odżywianie ze sportem i ogólnie pojętym zdrowym życiem. Pamiętajmy także o tym, że zdrowe odżywianie blog musi być pisany przez osobę, która sama stosuje się do zasad, o których pisze.

2) Zdrowe żywienie jadłospis i dziwne, niesprawdzone diety

Ponadto warto zaznaczyć, że czasami stosowanie jadłospisu ze zdrowym żywieniem z takich stron może nawet paradoksalnie okazać się dla nas dość szkodliwe. Jak to będzie możliwe? Otóż czasem może okazać się, że spotkamy się z dietami, które w żaden sposób nigdy nie zostały przebadane. Tu szczególnie warto poddać weryfikacji zdrowe żywienie diety eliminacyjne, ponieważ możemy doprowadzić do wielu niedoborów pokarmowych.

3) Konsultacja z lekarzem lub dietetykiem

Blog o zdrowym odżywianiu może okazać się świetną sprawą. Niemniej jednak pamiętajmy o tym, że warto jednak spytać wcześniej lekarza, czy na pewno możemy stosować dane zdrowe żywienie jadłospis. Dobrą opcją będzie także konsultacja dietetyka, który ocenia jaka zdrowe żywienie dieta będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Categories Ciekawe