TOP

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa aktualnie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na usuwanie włosków z każdej części ciała. Specyfika tego zabiegu wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach przed poddaniem się takiej depilacji.

Miesiąc przed zabiegiem

Depilacja laserowa znacznie podrażnia skórę i dlatego też wykonanie zabiegu możliwe jest jedynie na zdrowej i niepodrażnionej skórze. Dlatego też miesiąc przed nie wolno się opalać, ani używać żadnych kremów do depilacji, które mogą wpłynąć na osłabienie jej struktury. Ponadto nie wolno również dokonywać depilacji woskiem, ani pastą cukrową. Podrażniają one skórę jeszcze bardziej, niż słońce. Ponadto ważne jest również odstawienie na ten okres wszelkiego rodzaju herbatek wyszczuplających, a także ziołowych zawierających nagietek, bądź dziurawiec. Oprócz tego niezwykle ważne jest przyjmowanie odpowiedniego antybiotyku przepisanego przez osobę wykonującą zabieg na trzy tygodnie przed jego realizacją.

Tydzień przed zabiegiem

Z kolei tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej nie wolno stosować żadnych peelingów, ani kosmetyków i leków złuszczających skórę. Ponadto ważne jest stałe nawilżanie skóry, aby nie była ona wysuszona ani podrażniona. Dlatego też tydzień przed zabiegiem powinno się wyeliminować wszelkie kosmetyki zawierające alkohol. Najlepiej sprawdzą się te, które można nabyć w aptece i są stosowane w przypadku skóry wrażliwej. Ponadto nie wolno również chodzić na basen, ani na saunę, ponieważ to również może wpłynąć negatywnie na stan skóry.

Przystępując do zabiegu

W dniu przystąpienia do zabiegu ważne jest, aby w miejscach, gdzie ma być wykonywana depilacja laserowa skóra była ogolona. Jest to ważne z tego względu, ponieważ zabieg ten polega na wypalaniu włosków podskórnie. Ponadto w miejscach tych skóra nie może być podrażniona, zaczerwieniona, ani nie mogą występować żadne zadrapania, czy też rany. Skóra musi być dobrze umyta i nie mogą na niej występować żadne kosmetyki, nawet dezodoranty. Również nie powinno się smarować skóry żadnymi balsamami, a szczególnie zawierającymi substancje drażniące. Dopiero wtedy można przystąpić do wykonywania zabiegu.

Przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej trwa mniej więcej miesiąc. Stosowanie się do wszelkich zaleceń jest niezwykle ważne, aby nie wystąpiły żadne skutki uboczne po zabiegu. Warto zdawać sobie sprawę, że większość zarejestrowanych sytuacji tego typu było winą tylko i wyłącznie samego pacjenta, ponieważ nie przygotował się odpowiednio.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Categories Ciekawe