TOP

Inwestycje w nieruchomości komercyjne

Każdy lubi bezpieczne inwestycje. Do najpopularniejszych z nich należą na pewno inwestycje w obligacje czy też lokaty. Niektórzy decydują się także inwestować w bardziej materialne rzeczy jak np. w wino. Jaka jeszcze inwestycja uznawana jest za wyjątkowo bezpieczną? Oczywiście inwestycje w nieruchomości, a szczególnie w nieruchomości komercyjne.

Nieruchomości komercyjne – co to jest?

Zacznijmy najpierw jednak od wyjaśnienia, czym w ogóle są one nieruchomości komercyjne. Otóż są to nieruchomości przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej, mające charakter niemieszkalny. Cóż to zatem może być? Generalnie wszystko, co nie będzie mieszkaniem. A zatem mogą to być lofty przerobione na powierzchnie biurowe, kamienice będące siedzibą firmy czy też hale wyremontowane na magazyny.

W jaki sposób można na tym zarobić? Otóż na pozór nie wydaje się to szczególnie skomplikowane. Kupujemy albo gotową powierzchnię albo też miejsce, które dopiero remontujemy a następnie, po staniu się ich właścicielami podnajmujemy poszczególnym firmom. Możemy kupić cały budynek, jedno piętro, a czasem tylko małą powierzchnię sklepu – wybór jest duży i zależy od naszych możliwości finansowych.

W co inwestować?

Pojawia się jednak dalsze pytanie – w jakie nieruchomości komercyjne inwestować i w jaki sposób możemy stwierdzić, czy to nam się w ogóle opłaca? Otóż na początek warto powiedzieć, że istnieją dwa główne typy obracania nieruchomościami komercyjnymi. Pierwszy z nich zakłada, że kupujemy już gotową przestrzeń. Jest ona na pewno droższa, jednak łatwiej jest przewidzieć zysk. Drugi zaś sposób polega na kupowaniu nieruchomości znacznie tańszych, ale podniszczonych i następnie dostosowywaniu ich do naszych potrzeb.

A w jaki sposób możemy oszacować potencjalny zysk? Otóż tu także istnieją dwie metody – warto stosować obydwie. Pierwsza z nich polega na obliczeniu, jak szybko zwróci się nam kwota, jaką przeznaczyliśmy na zakup. Druga zaś polega na obliczaniu, jaki procent tego, co wyłożyliśmy otrzymujemy każdego miesiąca z najmu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nieruchomości?

Oczywiście na pewno na lokalizację. To ona jest najważniejsza. Zazwyczaj najbardziej rozchwytywane są nieruchomości położone w centrach dużych miast, w okolicy dużego ruchu. Warto jednak pamiętać, że istnieją firmy, sklepy czy zakłady, które raczej wolą uniknąć zgiełku miasta i wolą mieć siedzibę gdzieś na uboczu.

Spójrzmy także zawsze w przyszłość, popatrzmy na rozwój danego rejonu. Dziś bowiem może nie być on znany, a ponieważ w pobliżu coś niedługo powstanie, pociągnie to automatycznie rozwój biznesu w danym miejscu. Pamiętajmy także o sprawdzeniu stanu technicznego nieruchomości oraz możliwości dojazdu tam!

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis

Categories Biznes
https://xann.pl/sitemap http://o-kultury.pl/kosz-ogrodowy-kokon-wygodny-fotel-wiszacy/ https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe