TOP

Gokarty na pedały

Gokarty na pedały są jednymi z najbardziej pożądanych przez dzieci zabawek. Maluchy uwielbiają się ścigać i pokonywać nimi trudne tereny. Rodzice pokochali gokarty za ich stabilność i niewywrotność. Malucha nie trzeba uczyć jazdy przez kilka godzin, jak ma to miejsce w przypadku zwykłego rowerka. Dziecko na gokarcie chętnie wybierze się na wycieczkę rowerową z rodzicami i na pewno nie będzie narzekało nie niewygodną pozycję czy siodełko. Krótko mówiąc: gokart to zabawka idealna, nakłaniająca maluchy do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.


Najpierw marka…

Szukając gokarta dla swojej pociechy należy skupić się tylko i wyłącznie na gokartach od renomowanych dostawców. Gokart to zabawka, na której maluch porusza się dość szybko. Dlatego musi być w stu procentach bezpieczna. Znane marki dbają o to, by ich produkty spełniały wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, niemożliwe jest więc to, by jakiś ruchomy element zranił rączkę czy nóżkę dziecka. Wybierając gokart warto również sprawdzić, czy dany producent oferuje części zamienne do swoich zabawek. Gokarty są dość intensywnie użytkowane i może zdarzyć się, że jakiś element będzie wymagał wymiany. Ponieważ zakup zabawki jest dość kosztowny lepiej mieć pewność, że przy małej usterce mamy możliwość jej naprawy, a gokart nie trafi na wysypisko z powodu braku części. Markowe gokarty są trwalsze i mocniejsze. Rodzice, którzy je wybierają mają pewność, że zabawka nie zacznie piszczeć czy skrzypieć po miesiącu użytkowania.

… później model

Gdy już zdecydujemy się na konkretnego producenta, zastanówmy się, jaki model wybrać. Wiele maluchów zachwyconych jest najprostszymi, pomarańczowymi, klasycznymi gokartami. Jednak na rynku od lat pojawiają się coraz ciekawsze modele stylizowane na różne marki aut. Firma Berg dla przykładu uzyskała licencje od Jeepa, Fiata i słynnego producenta ciągników – John Deere, na stworzenie gokartów przypominających ich flagowe modele. Maluszkowi można więc zafundować „prawdziwego” Fiata 500 lub charakterystyczną zgniłozieloną terenówkę. Rodzice dziewczynek również znajdą coś dla swoich małych księżniczek. Te na pewno ucieszą się z gokarta w odcieniach bieli i różu. Wybierając model gokarta dla dziecka warto również wziąć pod uwagę to, że maluchy szybko rosną. Tu z pomocą przychodzą gokarty z kolekcji Berg Buddy, z regulowaną kierownicą i siedzeniem. Pojazd można ustawić tak, by wygodnie mógł na nim bawić się zarówno trzy jak i ośmiolatek. Dzięki temu gokart posłuży dziecku przez lata.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Categories Ciekawe