TOP

Drewniano-rattanowe kompozycje

Dom z ogrodem powinien stanowić spójną całość, której poszczególne elementy łączą się ze sobą w piękny sposób. Jak drewno i rattan – naprawdę dobrana para. Oba materiały mają naturalny charakter i w tym duchu także stylizują przestrzeń. Zapewniają atrakcyjne przejście pomiędzy wnętrzami a zewnętrznością. Kreują dane miejsce w kierunku rustykalnym, romantycznym, finezyjnym i naturalistycznym.

Dom w drewnie i dom z drewna

Drewno stanowi elementarny budulec, z którego stawia się domy w technologii szkieletowej, wykorzystując technikę szwedzką czy kanadyjską. Wówczas wykorzystuje się nie tylko jego walory estetyczne czy kreacyjne, ale też praktyczne właściwości sprzyjania zatrzymywaniu energii w środku. Dodatkowo wpływają na ten aspekt okna pasywne.

Drewno pełni też funkcję dekoracyjną, na przykład gdy decydujemy się na elewację drewnianą. Także nowoczesne okna wykorzystują potencjał tego materiału (praktyczny i estetyczny). Na okna-internorm.pl oprócz okien PCV i PCV-aluminiowych proponuje się nam piękne okna drewniano-aluminiowe. Na przykład model HF 410 wykonano z drewna od wewnątrz, aluminium od zewnątrz (pianka termiczna dociepla skrzydło okna, a rdzeń zbudowany jest w technologii I-tec Core). W ten sposób mamy nie tylko rewelacyjny komfort, ale też podstawę do wnętrzarskiej stylizacji.

Meble rattanowe

Rattanowe meble dookreślą charakter drewnianych dodatków zarówno od środka jak i z zewnątrz. Piękne fotele wyplatane ręcznie z rattanu ustawione w jadalni, w której oprócz drewnianych okien znajdziemy drewniany stół i podłogę – w ten sposób przenosimy się do świata romantyzmu, gdzieś na obrzeża dziewiętnastego wieku.

Równie dostojnie rattanowe meble ozdobią drewnianą werandę czy altankę ukrytą wśród drzew. W ten sposób stworzymy aranżację odnoszącą się na wiele sposobów do natury i jej ponadczasowej urody.

Categories Dom i Wnętrze