TOP

Dom drewniany – czy konstrukcja szkieletowa spełni nasze oczekiwania?

Dom drewniany to z pewnością interesująca alternatywa dla klasycznych domów murowanych – tego zdania się przede wszystkim architekci, którzy lansują modę na budownictwo tańsze i szybsze. Z pewnością tego domom drewnianym odmówić nie możemy – buduje się je w kilka miesięcy, a ich cena jest znacznie niższa niż cena domu murowanego. Co jeszcze powinien wiedzieć przyszły posiadać domu w konstrukcji szkieletowej?

Gdzie znajdziemy projekty domów tanich w budowie?

Rozważając różnorodne opcje w przypadku budowy domu konstrukcja drewniana naprawdę wypada dobrze – jest nie tylko tańsza od klasycznych domów murowanych, ale i znacznie szybciej się ją buduje. Warto także dodać, że nie ma znaczenia w jakiej porze roku rozpoczniemy samą budowę – zastosowanie drewna sprawia, że pogoda nie ma wielkiego znaczenia. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Firmy takie jak mawit.com.pl zaproponują nam interesujące projekty domów tanich w budowie. Większość projektów to domy piętrowe lub domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Zdecydowana większość klientów decyduje się na te drugie, gdyż dają poczucie komfortu i wygody. Projektanci zadbali o to, aby wnętrza wypełnione były naturalnym światłem. Wnętrza są przez to optycznie powiększone.

Ile kosztuje budowa i jak długo może ona trwać?

Sama budowa domu drewnianego nie jest czasochłonna – dom wznoszony jest od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim. Wiele topowych firm daje także możliwość wykończenia wnętrza od środka (np. instalacja schodów). Koszty budowy są niższe o 35% procent od ceny analogicznego domu murowanego. Dodatkowo warto także zwrócić uwagę na oferowane rodzaje materiałów termoizolacyjnych – każdy producent zaproponuje nam autorskie rozwiązania.

 


 

Categories Dom i Wnętrze