TOP

Dlaczego warto zdecydować się na tanie domy z drewna całoroczne?

Krajem, z którego pochodzą drewniane domy o konstrukcji szkieletowej jest Szwecja. Szwedzcy emigranci swoją technologię przeszczepili na grunt kanadyjski. Tanie domy z drewna całoroczne budowane w technologii szkieletowej bardzo powoli znajdują coraz szersze grono zwolenników również w naszym kraju.

 

Tanie domy z drewna całoroczne – powody, dla których warto taki dom wybrać

Technologia szkieletu drewnianego ma mnóstwo zalet. Jedna z największych jest taka, że budowa domu może zostać zakończona już po sześciu miesiącach od rozpoczęcia prac. Czasem czas budowy udaje się skrócić i to znacznie bo aż o cztery miesiące. Ogromną zaletą drewnianych domów budowanych w technologii szkieletowej jest to, że w porównaniu z kosztami budowy domu w tradycyjnej technologii, te drewniane wypadają o wiele bardziej korzystnie. Budowa trwa więc nie tylko krócej, ale także kosztuje mniej. Na plus domów drewnianych w technologii szkieletowej można zapisać także to, że gdy na przykład powiększy nam się rodzina – bez problemu dom rozbudujemy dostosowując go do potrzeb większej ilości członków rodziny.

 

Jaki dom w technologii szkieletowej wybrać?

W technologii szkieletowej można zbudować dom parterowy, parterowy z użytkowym poddaszem, piętrowy. Inwestorzy mogą wybrać każdy z tych domów w stanie deweloperskim lub surowym zamkniętym. Ogromną zaletą domów budowanych w technologii szkieletowej jest to, że są one bardzo ciepłe. Do tego koszty ogrzania domu nie są wysokie. Domy drewniane całoroczne w technologii szkieletowej są bardzo dobrze ocieplone płytami styropianowymi, których grubość wynosi dziesięć centymetrów. W przypadku popularnych kanadyjczyków stosuje się jeszcze jedną warstwę ocieplenie – tym razem układana jest warstwa wełny mineralnej, która ma grubość przynajmniej piętnaście centymetrów.

Categories Dom i Wnętrze
https://www.gama-sklep.com.pl/a/77-dwukolorowa-kuchnia https://pultusk24.pl/artykul/sprowadziles-auto/1368680 https://medicalcom.pl