W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się całometalowe czujniki indukcyjne. Warto mieć świadomość, że takie czujniki są w stanie przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach. Należy pamiętać, że czujniki są odporne na ciśnienie do 100 bar, oleje oraz korozję. Wszystko za sprawą jednoczęściowej konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Wybór czujników

Warto podkreślić, że w najbardziej wymagających warunkach czujniki indukcyjne sprawdzą się doskonale. Chodzi przede wszystkim tutaj o branżę spożywczą. Czujniki dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego każdy bez większego problemu może znaleźć coś idealnie dopasowanego do swoich preferencji. Dostępne są także wersje z czołem zabudowanym na równo z metalową powierzchnią. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów.

Czym są czujniki indukcyjne?

Całometalowe czujniki indukcyjne muszą być też odporne na szok termiczny i mycie pod bardzo wysokim ciśnieniem. Warto mieć świadomość, że w aplikacjach o szczególnych wymaganiach mechanicznych bardzo często stosowane są czujniki całometalowe. Na szybkie zmiany temperatury i działanie agresywnych mediów jest narażony materiał obudowy w branży spożywczej. To samo można powiedzieć o obrabiarkach i wszystkich innych urządzeniach. Warto pamiętać, że czujniki są narażone na ciągłe działanie smaru lub chłodziwa. Należy pamiętać, że odpryski spawalnicze mogą uszkodzić nie tylko gwint czujnika, ale również powierzchnię czynną.

Właściwości czujników

Czujniki całometalowe z powłoką antyadhezyjną są idealnym rozwiązaniem, jeśli eksploatacja ma być tania i bezpieczna. Warto podkreślić, że wytrzymała wersja ze stali nierdzewnej jest optymalną ochroną przed cząsteczkami ściernymi. Dzięki krótkiej i zwartej konstrukcji można je stosować w miejscach, gdzie przestrzeń jest poważnie ograniczona. Sensor24h.pl to firma, która łączy automatykę przemysłową z dostawcami oraz uniwersytetami. Ważna jest nie tylko sama koncepcja, ale także dobór odpowiednich komponentów oraz dostawa. Proces projektowy i montażowy można wspomóc dzięki wypracowanym kontaktom. Niektóre firmy chętnie podejmują wyzwania i przez to zostają na rynku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że magazyn jest systematycznie rozbudowywany. Zaletą jest oczywiście bardzo duża dostępność produktów. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, jak działa sensor24h.pl i czemu zawdzięcza swój sukces. Warto dodać, że całometalowe czujniki muszą być również bardzo trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Całometalowe czujniki indukcyjne.