TOP

Czy warto postawić na płyty stropowe sprężone?

Nowoczesne płyty stropowe sprężone mają bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Materiały te można wykorzystać nie tylko w przypadku budowania mieszkań prywatnych, ale również przy stawianiu bardzo dużych hal magazynowych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na płyty stropowe sprężone i gdzie można je wykorzystać.

Zespolone płyty stropowe sprężone

Zespolone płyty stropowe sprężone są obecnie najciekawszą alternatywą dla żmudnego i czasochłonnego układania tradycyjnych stropów gęstożebrowych. Warto wspomnieć także i o tym, że sprężone płyty stropowe mogą zaoferować także zdecydowanie lepszą izolacyjność akustyczną, która w wielu budynkach odgrywa bardzo ważną rolę. Płyty stopowe są bardzo lekkie i szybkie w montażu, dlaczego też można znacząco obniżyć koszty transportu oraz skrócić czas budowy mieszkania.

Lekkie stropy do zadań specjalnych

Lekkie płyty stropowe sprężone pojawiły się na rynku budowlanym kilka lat temu i z roku na rok coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Olbrzymią popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej modułowości. Płyty stropowe nie wymagają użycia ciężkiego sprzętu, dlatego też doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z dużych dźwigów. Aby zamontować płyty stropowe sprężone wystarczy niewielki dźwig typu HDS. Dużą zaletą tej technologii jest również to, że nie ma konieczności deskowania i podpierania stropu. Beton można w bardzo wygodny sposób wylać pomiędzy ułożone płyty i błyskawicznie wykonać dodatkowe elementy zbrojenia. Wysokiej klasy strop doświadczona firma może ułożyć nawet w kilka godzin. Co najważniejsze po ułożenie nowego stropu, można od razu przystąpić do wykonywania kolejnych prac budowlanych.

Prefabrykaty z najwyższej światowej półki

Nowoczesna technologia prefabrykacji według wielu specjalistów z branży budowlanej jest przyszłością rozwiązań stropowych, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Współcześni inwestorzy coraz częściej stawiają na innowacyjne rozwiązania i coraz częściej starają się skrócić czas budowy mieszkania. Jak powszechnie wiadomo w naszym kraju nie przez cały rok można stawiać nowe budowle, dlatego też czas odgrywa ogromną rolę. Nowoczesne płyty stropowe sprężone z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też coraz więcej osób może pozwolić sobie na ich zakup. Z miesiąca na miesiąc pojawia się także coraz więcej firm budowlanych, które specjalizują się w prefabrykatach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie płyty stropowe sprężone

Categories Ciekawe