TOP

Czy okna mogą podnieść komfort naszego życia?

Wybierając stolarkę okienną najczęściej zwracamy uwagę na cenę i kolorystykę – szukamy okazji i rabatów, wiedząc, że nie jest to zakup tani. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt miejmy na uwadze, że okna oferowane przez konkretnych producentów różnią się między sobą. Warto także szukać okien o dodatkowych funkcjach. Jakich?

Okna wspomagające utrzymanie ciepła w mieszkaniach

Ciepło to podstawa w przypadku domów i mieszkań – dogodna temperatura wewnątrz jest niezbędna do komfortowego życia. Obecnie proponowane technologie doskonale izolują ciepło, jednak wiele osób pragnie dodatkowo sprawić, aby dom stał się bardziej energooszczędny. Pomogą w tym okna pasywne, których zadaniem jest izolowanie ciepła wewnątrz i znaczne opóźnienie czasu jego ulatniania się. Technologia okien pasywnych znana jest od dawna, dzisiaj jednak producenci oferują nam nie tylko gwarancję komfortowej temperatury, ale i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Okna pasywne wyróżniają się przede wszystkim tym, że posiadają 3 lub więcej szyb. Drugim rodzajem chętnie wybieranych okien są okna antywłamaniowe – zarówno w oknach jak i drzwiach balkonowych montowane są dodatkowe rygle i zapadki, które jeszcze lepiej chronią wnętrze mieszkania czy domu przed włamaniami. Tego rodzaju rozwiązania są stale ulepszane, warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą producentów.

Klasyczne okna wybierane najczęściej

W podstawowej ofercie producentów stolarki okiennej znajdziemy okna plastikowe oraz okna drewniano-aluminiowe. Tworzone są one z odpornych na ścieranie i uszkodzenia materiałów, przez co na długie lata zachowują elegancki wygląd i skutecznie chronią nas przed warunkami na zewnątrz. Wszystkie dostępne modele wyposażane są w odporne na kruszenie się uszczelki – one w dużym stopniu odpowiadają za ciepło w mieszkaniach.

 

Categories Dom i Wnętrze