TOP

Czy odzież po liposukcji jest niezbędna?

Decydując się na zabieg liposukcji należy mieć świadomość, że niezbędna będzie inwestycja w specjalistyczną odzież. Jest to warunek konieczny, o którym z pewnością informuje każdy specjalista. Odzież po liposukcji wzmacnia skuteczność zabiegu, a także sprawia, że efekty są zadowalające. Gwarantuje ona odpowiedni poziom ucisku, co jest niezwykle istotne po odsysaniu zbędnej tkanki tłuszczowe. Stosowanie odzieży po liposukcji pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży po liposukcji?

Odzież po liposukcji musi być dostosowana do partii ciała, na jakiej przeprowadzany był zabieg. Dostępne są produkty na całe ciało, a także na nogi, brzuch, klatkę piersiową, ramiona, plecy, biodra oraz wiele więcej. Asortyment jest bardzo szeroki, więc niezwykle szybko można znaleźć potrzebne ubrania. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z lekarzem, który określi, w jakich partiach ciała ucisk jest niezbędny. Na podstawie uzyskanych informacji można dokonać zakupu.
Warto mieć świadomość, że odzież po liposukcji to produkty medyczne, które nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Nie oznacza to jednak, że można oszczędzać na zakupie. Słabej jakości odzież nie spełni swojego zadania, więc jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić właściwości materiału, z którego wykonany jest dany produkt. Lepiej korzystać z oferty znanych marek, gdyż dają one gwarancję tego, że odzież spełnia niezbędne normy i atesty. Jest ona skuteczna, a co najważniejsze bezpieczna dla użytkownika.

Dlaczego warto wydać więcej?

Zakup odzieży po liposukcji to niemały wydatek. Wiele osób szuka w tym temacie oszczędności, jednak może ona przynieść odwrotne rezultaty. Podejmując decyzję o liposukcji należy wiedzieć, że nie kończy się ona na samym zabiegu. Niezwykle ważny jest okres bezpośrednio po odsysaniu tłuszczu. Dobrej jakości odzież uciskowa zapewnia prawidłowe krążenie, a także mikro-masaż skóry. Ważne jest, aby odzież była komfortowa w użytkowaniu, gdyż zachodzi konieczność częstego jej noszenia. Powinna przepuszczać powietrze, tak aby nie powodować nadmiernej potliwości. Innowacyjna bielizna po zabiegu liposukcji nie tylko zmniejsza obrzęk, ale również sprawia, że skóra jest gładka i prawidłowo naciągnięta. Nie można pominąć tego elementu podczas rekonwalescencji. W większości przypadków zabieg nie odbędzie się, jeśli przez pacjenta nie zostanie dostarczona odpowiednia odzież uciskowa. Lepiej zainwestować kilkadziesiąt złotych więcej w produkt o zadowalających właściwościach.

Categories Ciekawe