TOP

Czy kupowanie mebli przez internet ma sens?

Zakupy w sieci to nasza codzienność – niskie ceny i dostępność produktów są niezwykle kuszące. W sieci kupujemy już praktycznie wszystko: książki, jedzenie, artykuły sportowe, samochody, motocykle, również meble. W przypadku tych ostatnich musimy być jednak bardzo ostrożni – jakie pułapki mogą czekać na nasz w sklepach internetowych? Jakie są nasze prawa i obowiązki jako kupujących?

Sklep internetowy i jego regulamin

Decydując się na zakup mebli w sieci na początku zapoznajmy się z regulaminem sklepu – znajdziemy w nim takie informacje jak czas realizacji zamówienia, koszty i czas odstawy. Niezwykle ważne jest to, aby wziąć to pod uwagę podczas kupowania. Częstym jest kupowanie produktów w sieci bez sprawdzenia czasu wysyłki – wtedy klient jest zaskoczony, że przychodzi mu czekać tak długo. W regulaminach znajdziemy również informacje związane ze zwrotami i reklamacjami. Jako klienci w sklepie internetowym mamy prawo na zwrot zakupionego towaru w ciągu kilkunastu dni od daty zakupu bez podawania przyczyny. Musimy jednak pamiętać, aby towar nie nosił śladów użytkowania. W przypadku reklamacji najczęściej konieczne jest również wypełnienie formularza dostępnego na stronie sklepu lub dostarczanego po kontakcie z biurem obsługi klienta.
Zaletą meblowych sklepów internetowych jest bardzo szeroki wybór. Meble pochodzą zazwyczaj od różnorodnych producentów. Decydując się na sklep firmowy możemy wybierać pomiędzy setkami oryginalnych produktów.

Jakie meble cieszą się największym zainteresowaniem?

Bez wątpienia klienci interesują się najbardziej łóżkami drewnianymi . Lite drewno to materiał odporny na uszkodzenia, działanie wilgoci. Wśród licznych modeli warto zainteresować się łóżkiem ze skrzynią, którego wnętrze pomieści dodatkowe zmiany pościeli czy ubrania sezonowe.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Categories Dom i Wnętrze