TOP

Czy domy drewniane warto brać pod uwagę podczas planowania inwestycji budowy domu?

Dom drewniany w środku lasu to jedno z marzeń dużej ilości Polaków – taka ostoja ciszy i spokoju jest również możliwością oderwania się od zgiełku miasta. O ile jednak nie dostaniemy działki i pozwolenia na budowę w polskich lasach, o tyle budowa domu drewnianego jest bardzo realna i prosta w realizacji. O czym musimy wiedzieć? Kto pomoże nam wznieść taki dom?

Domy drewniane – alternatywa dla klasycznego budownictwa

Domy drewniane w Polsce znane są od dawna, jednak dopiero w ostatnich latach mogliśmy zauważyć wzrost liczby firm, które zaproponują nam zarówno projekty, jak i ich realizację. Wśród propozycji domów drewnianych znajdziemy domy parterowe, piętrowe, domy z poddaszem do aranżacji. Dodatkowo architekci oferują również garaże lub podjazdy dla samochodów. Całoroczne domki drewniane mogą mieć zróżnicowaną powierzchnię: najmniejsze z oferowanych to ok. 60 metrów kwadratowych. Budowa domy drewnianego trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku domu murowanego – jest to 4-8 miesięcy, w zależności od tego, czy budowla ma zostać oddana w stanie surowym czy „pod klucz”. Podstawowym budulcem takiego domu jest drewno, jedynym elementem murowanym: fundamenty. Samą budowę można rozpocząć praktycznie w dowolnym okresie w roku – pogoda nie będzie dla nas problemem. Szacuje się, że koszty budowy takiego domu są o ok 35% niższe od klasycznego domu murowanego.

Czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się, czy niski koszt budowy domu nie odbije się na jego eksploatacji. Spieszymy donieść, że domki norweskie na wąską działkę są energooszczędne i doskonale zabezpieczone przed działaniem chłodu. Szczególnie temat termoizolacji jest często poruszany – obecnie stosowane są różnorodne materiały, których zadaniem jest zabezpieczenie domu przed chłodem, powiewami wiatru oraz przed szybkim uciekaniem ciepła z wewnątrz.

Categories Dom i Wnętrze
https://www.gama-sklep.com.pl/a/221-mebloscianka-modulowa https://velemental.com/buty-jezdzieckie-w-jaki-sposob-nalezy-je-pielegnowac/ https://bdswebwizard.com/czym-jest-czaprak/