TOP

Czego się spodziewać po zabiegu usuwania macicy?

Gdy lekarz zaleca usunięcie macicy, mamy do czynienia z diagnozą, która wywołuje niepokój. Jest on czymś naturalnym i jako taki z pewnością nie zasługuje na potępienie.

Warto jednak pamiętać o tym, że sam zabieg nie musi być postrzegany jako wyrok. Jak więc usuwanie macicy wygląda w praktyce i czego powinniśmy się po nim spodziewać? Ponieważ mówimy o operacji, musimy mieć na uwadze to, że będziemy poddawane zabiegowi wykonanemu w znieczuleniu ogólnym. Może być on wykonywany na kilka sposobów, przeważnie jednak mamy do czynienia z nacięciami poprzecznymi lub podłużnymi powłok brzusznych. Oczywiście, istnieje tez możliwość wykonania zabiegu przez pochwę, a nawet – z wykorzystaniem metody laparoskopowej. Jeśli przyczyną zabiegu jest problem z mięśniakami, często podejmuje się wcześniejsze próby ich zmniejszenia dzięki lekom. Ułatwia to przeprowadzenie zabiegu znacząco zwiększając komfort, jaki odczuwa pacjentka. Proces gojenia po zabiegu przebiega podobnie bez względu na metodę jego przeprowadzenia. Laparoskopia pozostawia jednak mniejsze rany.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.

 

 

Categories Zdrowie i Uroda