Wybór wycieczek dodatkowych, na jakie wybierzemy się podczas pobytu w Turcji to indywidualny wybór każdego. Część osób najlepiej wypoczywa aktywnie, więc zdecyduje się np. na jeep safari, bo tam adrenalina daje niesamowitego kopa. Część osób woli zwiedzanie w najbliższej okolicy i wybierze się na wycieczki po Alanyi. Natomiast część turystów zdecyduje się na zwiedzanie niesamowitych miejsc. Miejsc, w których przyroda łączy się z zabytkami. Tacy turyści najczęściej decydują się na wycieczkę do Pamukkale. I jest to doskonały wybór.

Odwiedzamy Pamukkale w Turcji

Nie będziemy tutaj rozpisywali się nad tym dlaczego warto wybrać się do Pamukkale. Powstało już o tym bardzo dużo tekstów, więc nie ma to sensu. Pamukkale jest ewenementem na skalę światową i choćby dlatego warto je odwiedzić. Tak, Pamukkale Turcja to najlepsza z możliwych wycieczek fakultatywnych na jaką można się wybrać podczas tureckich wakacji. Aby wycieczka była naprawdę udana, warto dowiedzieć się tego, co warto na nią koniecznie zabrać.

Decydując się na zakup wycieczki w lokalnym biurze podróży AlanyaOnline.pl wiemy, że nie musimy zabierać ze sobą wyżywienia, gdyż jest ono w ofercie. Jasne, można dodatkowo zabrać śniadanie z hotelu, gdyż niemal każdy hotel wydaje tzw. lunch box. Jednak zanim to zrobicie warto się upewnić, co się w nim znajdzie. Bardzo często nie ma tam niczego smacznego. A na wycieczce do Pamukkale wyżywienie jest nie tylko smaczne, ale i sycące. Wybierając się na tą wycieczkę, warto ze sobą zabrać:

  • Gotówkę lub karty na drobne wydatki. Podczas wycieczki możemy kupić prezenty dla rodziny i znajomych. Możemy mieć ochotę, aby opłacić jakieś dodatkowe rozrywki, zrobić zakupy itd.
  • Coś, czego nie będziemy się bali zamoczyć, czyli najlepiej strój kąpielowy/kąpielówki. Będzie on bardzo przydatny, kiedy zdecydujemy się pływać w basenie Kleopatry. Ale również przyda się nam, kiedy będziemy schodzili wapiennymi tarasami. Podczas spaceru można bowiem zażyć wspaniałej kąpieli na tarasach, ale również opalić się niemal na brąz.
  • Skoro mowa o opalaniu, należy zabrać ze sobą krem do opalania z wysokim filtrem. Podczas schodzenia słońce świeci bardzo mocno. Bardzo łatwo jest nabawić się oparzeń słonecznych. Zatem odpowiednia ochrona przed słońcem jest bardzo ważna.
  • Warto mieć też wygodne buty. Najlepiej takie do chodzenia w wodzie, lub do chodzenia po wodzie jak niektórzy je nazywają. Nie nadają się do tego klapki. Buty powinny być wygodne, stabilne i mieć porowatą podeszwę. Na tarasach może być i jest ślisko. Oczywiście można też iść boso, ale nie wszyscy lubią tak chodzić po mokrych kamieniach. Są co prawda gładkie, ale nie do końca nadają się dla posiadaczy delikatnych stóp.
  • Ochronę głowy – czapkę, chustkę oraz okulary przeciwsłoneczne. Na tarasach w Pamukkale słońce odbija się od wapienia. Promienie padają więc nie tylko z góry, ale też z odbicia z dołu. Należy chronić skórę, oczy i głowę.

Teraz doskonale już wiecie, co najlepiej zabrać na zwiedzanie Pamukkale. Tak wyekwipowani możecie w pełni oddać się zwiedzaniu, odpoczynkowi i chłonięciu atmosfery. Wszystkim zajmie się organizator wycieczki, a wy wygodnie będziecie zwiedzali.