TOP

Charakterystyka prawdziwych kalendarzy szkolnych

Kalendarz szkolny może znacząco ułatwić pracę i pomóc zorganizować odpowiednio czas nie tylko nauczycielom, lecz także uczniom, studentom, wykładowcom, a nawet czasem – ich rodzinom. Pamiętajmy jednak o tym, żeby wybrać naprawdę dobrej jakości, prawdziwy kalendarz szkolny. Czym on jednak powinien się charakteryzować?

Prawdziwe kalendarze szkolne – cechy charakterystyczne

Przede wszystkim warto przeczytać poniższe rady – wówczas będziemy wiedzieli, jak odróżnić dobre kalendarze szkolne od tych gorszej jakości.

1) Odpowiedni czas początku i końca

Oczywiście te prawidłowe kalendarze szkolne powinny zaczynać się od września, co jest jak najbardziej prawidłowe i zrozumiałe. Warto także zaznaczyć, że pomimo tego, że rok akademicki zaczyna się w zasadzie w październiku to kalendarz akademicki także najczęściej zaczyna się we wrześniu.

2) Zaznaczone dni wolne i święta

Każdy dobry kalendarz szkolny powinien mieć także zaznaczone dni wolne od zajęć i szkoły. Co więcej – przeróżne święta bardziej hucznie obchodzone w szkole także powinny być zaznaczone.

3) Dobra jakość

Mimo wszystko warto patrzeć na kalendarze dobrej jakości. Będą one nam towarzyszyły przez cały rok, zatem nie mogą się popsuć w torebce, wygiąć czy odgiąć.

4) Styl

Warto także patrzeć na ogólny styl, w jakim wykonane są nasze kalendarze szkolne. Podkreślmy w tym momencie, że inne kalendarze będą odpowiednie dla uczniów podstawówki, inne dla liceum, jeszcze inne dla studentów, wykładowców czy nauczycieli. Dobierzmy zatem kalendarz nie tylko i wyłącznie pod kątem naszych preferencji kolorystycznych, lecz również tak, aby odzwierciedlał w pewien sposób nasz charakter oraz żeby pasował do naszego stroju i zawodu. W żadnym wypadku nie kierujmy się modą! Przykładowo poważna bibliotekarka dość głupio będzie wyglądała i co ważniejsze – nie będzie dobrze się czuła z kalendarzem w różowe kucyki, który kupiła, bo jest modny. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

5) Notatki

Kalendarze szkolne muszą mieć także odpowiednio dużo miejsca na przeróżne notatki. Dlatego dla nauczycieli polecany jest grubszy notes z notatkami, które można wpisać o każdej godzinie.

6) Zakładka

Oczywiście każdy poważny kalendarz powinien mieć zakładkę, umożliwiającą szybkie znalezienie danej daty czy zadania. Najczęściej jest to zwykła tasiemki, jednak spotkamy także kalendarze z innymi zakładkami.

Podsumowując – zwróćmy baczną uwagę na to, co chcemy kupić i w żadnym bądź razie nie poświęcajmy na zakup odpowiedniego dla nas kalendarza szkolnego tylko jednego sklepu i jednej chwilki.

Categories Ciekawe