TOP

Ceramika w kuchni

Powłoki non-stick na garnkach i patelniach znacznie ułatwiają nam kulinarne wyzwania. Jeszcze do niedawna większość producentów proponowała naczynia pokryte warstwą teflonu. Dzisiaj odchodzi się od tego tworzywa na rzecz bardziej naturalnych zamienników, między innymi ceramiki. Dlaczego warto wymienić stary, wysłużony komplet na nowe garnki z nowoczesną powłoką?

Zamiast teflonu

Nieprzywierająca warstwa jest synonimem wygody w kuchni. Aby zapewnić sobie maksymalny komfort podczas smażenia czy gotowania, większość z nas wzbogacała swoje kuchenne kolekcje o naczynia z powłoką teflonową. W trosce o środowisko i zdrowie, świadomie rezygnujmy ze sztucznego teflonu z polimerem PFTE  na rzecz ekologicznej i naturalnej ceramiki, której właściwości w niczym nie ustępują niegdyś popularnemu teflonowi.

Zestawy garnków wspierające nasze zdrowie

Wymiana tradycyjnych naczyń na zestawy garnków pokrytych ceramiką to pierwszy krok na drodze do zdrowia i dobrego samopoczucia! Każdego zwolennika zdrowej, niskotłuszczowej diety z pewnością zainteresuje fakt, że do smażenia na patelni z powłoką non-stick nie trzeba używać dużej ilości tłuszczu. Ponadto, potrawy przyrządzone w ten sposób są bogate w składniki mineralne, soczyste i aromatyczne.

Koniec z przypaleniami

Zaschnięte zabrudzenia i przypalenia to prawdziwa zmora każdego kucharza. Pora zerwać z uciążliwym staniem nad zlewem! Właściwości powłoki zapobiegają przywieraniu potraw, dzięki czemu mycie naczyń zajmuje dosłownie chwilę.

Energooszczędność

Wymiana tradycyjnych garnków i patelni może być źródłem niemałych oszczędności! Na stronie gerlach.pl znajdziesz pokryte ceramiką naczynia, które szybko się nagrzewają i długo utrzymują ciepło, co znacznie redukuje ilość zużywanej energii.

Categories Dom i Wnętrze